3x4

ارائه خدمات عکاسی به صورت آنلاین

090 34 34 82 34
sedarchahar.ir[at]gmail.com

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 27 تیر 1397

 

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱- مشتری: اشخاصی که در نرم افزار سه در چهار به منظور سفارش درخواست عکاس و یا فیلمبردار ثبت‌ نام کرده‌اند.

۲-۱- عکاس و فیلمبردار: اشخاصی که در نرم افزار سه در چهار به منظور دریافت درخواست و ارائه خدمات عکاسی و یا فیمبرداری ثبت ‌نام کرده‌اند.

۳-۱- کاربر: شخصی است اعم از مشتری و عکاس که از طریق اینترنت به سامانۀ سه در چهار متصل و از خدمات سه در چهار بهرمند می‌شود. بدیهی است منظور از کاربر در این سند، بنا به مورد مشتری، عکاس و فیلمبردار و یا هر سه می‌باشد.

۴-۱- کاربران: اعم از مشتریان و عکاسان و فیلمبرداران.

5-۱- سه در چهار: خدماتی نرم‌ افزاری، شامل عکاسی، فیلمبرداری و چاپ که توسط سه در چهار ارائه می‌شود.

6-۱- حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات سه در چهار در سامانۀ سه در چهار ایجاد کرده‌اند.

7-۱- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری و عکاس و یا فیلمبردار در اختیار سه در چهار قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربر مشتری و یا کاربر عکاس/فیلمبردار وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات سه در چهار در اختیار سه در چهار قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به عکاسی/فیلمبرداری اعم از زمان عکاسی و فیلمبرداری، موقعیت مکانی کاربر، عکس ها و فیلم های گرفته شده، موقعیت مکانی کاربر عکاس/ فیلمبردار و غیره؛

ماده ۲ – حساب کاربری

۱-۲- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار با ثبت نام در سه در چهار و همچنین با هر بار استفاده از خدمات سه در چهار می‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری سه در چهار را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته است. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از سه در چهار به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲- برای استفاده از سه در چهار لازم است که هر کاربر مشتری اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در سه در چهار بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در سه در چهار کنند. برای استفاده از سه در چهار کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی، جنسیت و شماره همراه خود را در سامانۀ سه در چهار ثبت کند.

۳-۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سامانه سه در چهار وارد کند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع، سه در چهار مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع صالح می‌باشد.

۴-۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در سه در چهار داشته باشد. در صورتی که سه در چهار اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، سه در چهار مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

۵-۲- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در سه در چهار یا سایر خدمات مربوط به سه در چهار انجام می‌شود به عهدۀ کاربر مشتری و یا کاربر عکاس/فیلمبردار، بنابه مورد، است. بنابراین مسئولیت مشتریان غیر از کاربر نیز، که با استفاده از حساب کاربری وی از خدمات سه در چهار استفاده می‌نمایند، کاملا متوجه خودکاربر مشتری می‌باشد.

۶-۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع سه در چهار برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به سه در چهار انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

۷-۲- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات سه در چهار متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

۸-۲- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار سه در چهار قرار ندهد، سه در چهار می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر خودداری کند.

۹-۲- ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص سه در چهار، از کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی سه در چهار خواهد بود. در غیر این صورت سه در چهار می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر اعم از مشتری و یا عکاس/فیلمبردار خودداری کند.

ماده ۳ – استفاده از سه در چهار

۱-۳- کاربران اعم از مشتریان و عکاسان/فیلمبرداران متعهد می‌شوند در حین استفاده از سه در چهار از استعمال دخانیات امتناع کنند.

۲-۳- با استفاده از خدمات سه در چهار کاربر اعم از مشتری و عکاس/فیلمبردار می‌پذیرد و موظف می‌باشد که از سه در چهار برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، هنگام ارائه یا دریافت خدمات سه در چهار همراه داشته باشد.

۳-۳- کاربر مشتری متعهد است در صورت داشتن موضوع و محصول نامتعارف و هر گونه شی دیگر، موضوع را قبل از تاریخ پروژه به سه در چهار اعلام کند. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست عکاسی/فیلمبرداری و عزیمت کاربر عکاس/فیلمبردار به نقطه پروژه، عکاس/فیلمبردار مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) عکاسی/فیلمبرداری بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینۀ عکاسی/فیلمبرداری برعهدۀ کاربر مشتری است.

۴-۳- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار متعهد می‌شود هیچ‌گاه از خدمات سه در چهار به صورتی که به سه در چهار یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند. در صورتی که کاربر مشتری اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی و یا کاربر عکاس/فیلمبردار نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات سه در چهار در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع سه در چهار اقدام نماید، سه در چهار ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

۵-۳- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار می‌پذیرد که سه در چهار ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل، Push Notification و یا تماس تلفنی به عنوان راه ارتباطی سه در چهار با وی استفاده کند. کاربر مذکور می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

۶-۳- سه در چهار ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر مشتری ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید سه در چهار بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر مشتری حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

۷-۳- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به اشخاص دیگر ندارد. همچنین کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند(حتی اگر سه در چهار در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه سه در چهار رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.

۹-۳- کاربر مشتری می‌پذیرد کدهایی که جهت کاهش هزینه عکاسی به آنها داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که سه در چهار برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای سه در چهار محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که سه در چهار تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

۱۰-۳ - مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات سه در چهار به عهدۀ کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار است.

۱۱-۳- حداقل تعداد فریم عکسی که کاربر عکاس باید به مشتری تحویل دهد مطابق با تعرفه ای است که سه در چهار روی سایت/نرم افزار اعلام کرده است. کاربر مشتری می‌پذیرد که حداکثر تعداد فریم عکسی که کابر عکاس می تواند به مشتری تحویل دهد بستگی به موضوع عکاسی و شرایط مکان و زمان عکاسی دارد. کاربر عکاس تنها متعهد است حداقل تعداد فریم مطابق با سایت سه در چهار را به کاربر مشتری تحویل دهد.

۱۲-۳- کاربر اعم از مشتری و یا عکاس/فیلمبردار، متعهد می‌شود پس از اتمام عکاسی/فیلمبرداری از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات سه در چهار، از مشتریان یا عکاسان/فیلمبرداران کسب کرده است، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مشتریان یا عکاسان و فیلمبرداران در دستگاه تلفن همراه و یا ارتباط بین عکاس/فیلمبردار با مشتری و یا بلعکس به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین سه در چهار خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول عکاسی/فیلمبرداری، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مشتریان یا عکاسان و فیلمبرداران در خدمات سه در چهار ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربر مشتری و عکاس/فیلمبردار قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، سه در چهار مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

۱۳-۳- با استفاده از خدمات سه در چهار کاربر مشتری و یا عکاس می‌پذیرد که در حین عکاسی، سه در چهار را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.

۱۴-۳- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از سه در چهار است.

۱۵-۳- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار می‌پذیرد و اعلام می‌دارد که متن حریم خصوصی سه در چهار را مطالعه کرده و مورد قبول وی است.

۱۶-۳- کاربران اعم از مشتریان و عکاسان/فیلمبرداران می‌پذیرند که سه در چهار خدمات تخصصی عکاسی و تبلیغاتی نیست بلکه تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین مشتریان و عکاسان/فیلمبرداران را جهت توافق بر انجام یک عکاسی/فیلمبرداری فراهم می‌کند. در خدمات سه در چهار عکاس مختار است یک درخواست عکاسی را بپذیرد یا رد کند، همچنین مشتری مختار است پس از ارسال درخواست عکاسی، مشخص شدن عکاس و قبل از آغاز عزیمت عکاس به نقطه مبدا، عکاسی/فیلمبرداری را انجام دهد یا خیر. لذا هر عکاسی ای(فیلمبرداری) که مشتری با عکاس(فیلمبردار) انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین عکاس/فیلمبردار و مشتری در نظر گرفته شود.

۱۷-۳- خدمات سه در چهار ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که سه در چهار کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و سه در چهار مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

۱۸-۳- از آنجایی که ممکن است از طریق حساب کاربری کاربر مشتری، مشتری و یا مشتریانی به غیر این کاربر مشتری از خدمات سه در چهار استفاده نمایند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه و همچنین هر گونه مسئولیت قانونی ایشان نسبت به عکاس/فیلمبردار و سه در چهار متوجه کاربر مشتری می‌باشد و بدین ترتیب کاربر مذکور و مشتریان مربوطه نسبت به سه در چهار دارای مسئولیت تضامنی می‌باشد.

19-3-  همچنین کاربر عکاس/فیلمبردار متعهد می باشد پس از تحویل عکسها/فیلم ها به سه در چهار تمامی فایل های مربوطه را از وسایل ذخیره سازی خود پاک نموده و هرگز اقدام به بازگردانی نکند و در صورت انتشار، ذخیره، و هرگونه استفاده از این محتوا این حق را به سه در چهار میدهد که مورد پیگرد مراجع ذیصلاح قرار گیرد.

20-3- کاربر مشتری(عکاس/فیلمبردار) متعهد می باشد پس از ثبت نام به عنوان عکاس/فیلمبردار فرم تعهدنامه را مطالعه، امضا و رعایت نماید. و همچنین برای نهایی شدن فرایند ثبت نام یک نسخه از گواهی عدم سوء پیشینه را (که از تاریخ صدور آن کمتر از دو هفته گذشته باشد) به صورت پلمپ به سه در چهار تحویل نماید.

ماده ۴ – هزینه ها مالی و پرداخت ها

۱-۴- کاربر مشتری می پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به سه در چهار می‌پردازد وجود ندارد. مگر در مواردی که سه در چهار در وظایف خود کوتاهی کرده باشد.

۲-۴- کاربر مشتری می‌پذیرد هزینۀ خدمات از طرف سه در چهار مشخص شده است و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ خدمات نمی‌تواند داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که کاربر مشتری مختار به عدم انتخاب هزینه اعلام شده از سوی سه در چهار می‌باشد، در صورت قبول متعهد به پرداخت آن می‌باشد و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به سه در چهار اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ سه در چهار را اعطا می‌نماید.

۳-۴- پرداخت هزینۀ خدمات فقط از طریق روش‌هایی که توسط سه در چهار مشخص می‌شود می تواند صورت گیرد. کاربر میتواند با استفاده از این روش‌ ها که در حال حاضر عبارتند از پرداخت از طریق پرداخت اینترنتی/USSD از طریق درگاه بانکی واسط زرین پال تسویه نماید، لذا کاربر هیچگونه وجهی را به عکاس پرداخت نمی نماید.

۴-۴- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار می‌پذیرد هزینۀ خدمات ارائه و اعلام شده از سوی سه در چهار، ممکن است بسته به ویژگی‌های خدمات ارائه شده از جمله رشته و نوع خدمات، زمان خدمات، مدت زمان تخمینی جهت ارایه خدمات، مکان خدمات (محل پروژه) و یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی سه در چهار بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید سه در چهار تعیین گردیده است و در صورت پذیرش از سوی کاربر اعم از عکاس/فیلمبردار و یا مشتری، وی حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهد داشت.

۵-۴- کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمات را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامۀ سه در چهار جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به سه در چهار پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامۀ سه در چهار یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه، مشکل در سیستم بانکی امکان پرداخت فراهم نشود، مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمات خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مشتری با مرکز تماس سه در چهار با روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مشتری به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشد، سه در چهار حق دارد پروژه مذکور را لغو کند.

۶-۴- کاربر مشتری می‌پذیرد هیچوقت درخواست سه در چهار ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات سه در چهار را داشته باشد. کاربر مشتری اگر پس از ارسال درخواست عکاسی/فیلمبرداری و پذیرش درخواست توسط یک عکاس/فیلمبردار، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل عکاسی/فیلمبرداری در زمان مشخص حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ مورد قبول مذکور می‌باشد.

۷-۴- کاربر مشتری می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در تجهیزات عکاس/فیلمبرداری در نتیجه استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی سه در چهار حق دارد این هزینه‌ها را از کاربر مشتری وصول کند، سه در چهار مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهد بود.

8-4- کاربر عکاس/فیلمبردار می پذیرد نسبت به کارمز یا کسورات تحت هر عنوانی که بابت انتقال وجه در سیستم بانکی و یا درگاه های واسط بانکی شامل کل مبلغ تسویه با او می شود اعتراضی ندارد و نیز یادآوری می شود که تسویه با عکاس/فیلمبردار به صورت آنی نیست و پس از این که واسط اینترنتی مبلغ را به حساب سه در چهار واریز کرد سه در چهار موظف است با عکاس تسویه نماید. نحوه محاسبه کارمزدها و تسویه‌حساب در زرین‌پال به چه صورت است؟

9-4- کاربر عکاس/فیلمبردار می پذیرد که همواره از مبلغ کمیسیون پرداختی به سه در چهار که در سایت و نرم افزار اطلاع رسانی شده است مطلع است و اعتراضی نسبت به آن ندارد، که این مبلغ در حال حاضر 0% تعیین شده است.

10-4- سه در چهار این حق را دارد برای سفارش هایی که لازم میداند مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از سوی مشتری دریافت کند و امکان استرداد پیش پرداخت ممکن نمی باشد.

ماده ۵ – مسئولیت سه در چهار

۱-۵- سه در چهار با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات سه در چهار بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

۲-۵- سه در چهار با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

۳-۵- سه در چهار تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

۴-۵- تمامی اطلاعات کاربران اعم از عکاسان/فیلمبرداران و مشتریان بعنوان اطلاعات محرمانه نزد سه در چهار محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، سه در چهار مکلف به ارایه اطلاعات کاربران اعم از مشتریان و یا عکاسان/فیلمبرداران به مراجع مذکور می‌باشد.

۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران سه در چهار در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس سه در چهار مطرح و سه در چهار پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

۶-۵- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات سه در چهار و استفاده از نرم‌افزار‌های مشتری و عکاس، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط سه در چهار در سایت قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات سه در چهار آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند.

7-5- از آنجایی که عکاسی/فیلمبرداری حرفه ای تخصصی می باشد، از این رو انتخاب عکاس/فیلمبردار مورد نظر برای هر خدمت بر عهده سه در چهار بوده و با توجه به سطح کیفی عکاس/فیلمبردار مناسب ترین فرد را به محل اعزام می نماید.

ماده ۶ – مسئولیت کاربران

۱-۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و عکاس/فیلمبردار که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام عکاسی/فیلمبرداری) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و سه در چهار هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و سه در چهار می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی سه در چهار بعمل آورد.

۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار سه در چهار شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و سه در چهار حق غیر فعال نمودن کاربر اعم از مشتری و یا عکاس/فیلمبردار و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی به عکاس گردد به عهده‌ی کاربر است و شرکت در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

۳-۶- مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مشتری و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر عکاس بوده و در صورت لزوم سه در چهار به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به سه در چهار خواهد بود.

۴-۶- در صورتی که در حین عکاسی/فیلمبرداری عکاس/فیلمبردار نسبت به نقض تعهدات قانونی از سوی مشتری اطلاع پیدا کند، عکاس متعهد به اعلام گزارش به مرکز تماس سه در چهار و مراجع انتظامی خواهد بود.

5-6- در صورت استفاده از عکاسان سه در چهار خارج از فرایند ثبت در سامانه، هیچگونه مسئولیتی در قبال پخش و نشر تصاویر خصوصی، افشای اطلاعات محرمانه، کیفیت پایین خدمات، عدم رضایت مشتری و ... متوجه سه در چهار نیست و سه در چهار این حق را دارد که حساب دو طرف را به صلاحدید خود مسدود نماید و یا طرح شکایت نماید. بدیهی است در این شرایط تضمین کنترل کیفیت و گارانتی بازگشت وجه ، مورد تائید سه در چهار نبوده و مشتری هیچگونه ادعائی دراین خصوص و یا خسارت احتمالی حادث نخواهد داشت.

6-6- عکاس/فیلمبردار در پذیرش درخواست انجام خدمات یا رد آن مخیر است و اگر پس از ارسال درخواست خدمت و پذیرش ، خدمت را لغو کند، یا در مکان و زمان مشخص حضور پیدا نکند با توجه به عدم رعایت مقررات مربوط که منجر به عدم حفظ شهرت کاری و اعتبار سه در چهار می شود، سه در چهار هزینه‌ای به عنوان جریمه از او کسر یا از نامبرده وصول کند.

7-6- هر گونه تخریبی که در نتیجه استفاده از خدمت در منزل مشتری ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط بر عهده عکاس/فیلمبردار خواهد بود. در چنین مواردی سه در چهار حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب عکاس/فیلمبردار به جهت جبران خسارت مشتری کسر یا از وی وصول کند.

8-6- مشتری تا ۲۴ ساعت پیش از زمان سفارش درخواستی بدون محدودیت می‌تواند سفارش خود را ابطال کنید . درصورتیکه کمتر از ۲۴ ساعت به زمان سفارش نسبت به ابطال درخواست خود اقدام کند ، درصدی از مبلغ پیش پرداختی کسر و مابقی عودت خواهد شد. کسر از مبلغ پرداختی صرفاً به این دلیل است که 'عکاس/فیلمبردار' انتخاب شده برای سرویس شما در وقت باقیمانده امکان دریافت سرویس جدید نخواهد داشت و این امر ضرر و زیان مالی برای وی به همراه خواهد داشت. چنانچه مشتری قصد ابطال سفارش خود را دارد؛ برای لغو یا تغییر زمان آن، باید با واحد امور مشتریان تماس بگیرد.مشتری میتواند فقط یکبار و از 24 ساعت قبل زمان و یا محل سفارش را تغییر دهد.

9-6- مشتری موظف است در زمان مقرر در مبدأ خدمات (نشانی‌ای که در درخواست خدمات ثبت‌شده است) حضور داشته باشد و یا فرد مورد اعتمادی را به عکاس/فیلمبردار جهت نظارت بر انجام صحیح خدمات معرفی نماید، در غیر این صورت سه در چهار مجاز خواهد بود مبلغ پیش پرداخت را عودت ننماید. وصول این مبلغ، نافی اختیار شرکت برای انسداد حساب کاربری وی موصوف نخواهد بود

10-6- دادن وعده های غذایی (ناهار و شام) از سوی مشتری اجباری نیست و مشتریان بر اساس منش خود در این خصوص مخیر می باشند، همچنین برای درخواست های بالای 4 ساعته مدت ۳۰ دقیقه به منظور صرف وعده غذایی و نماز در نظر گرفته می شود.

11-6- حضور بانوان در زمان ارایه خدمات توسط عکاسان/فیلمبرداران خانم الزامیست. در مواردی که این مهم رعایت نشود عکاس/فیلمبردار مختار به ترک محل ارائه خدمت می باشد و نیز سه در چهار این حق را دارد که مبالغ پرداختی مشتری را عودت ننماید.

ماده ۷ – شرایط موضوع و اشیائی که عکاسی/فیلمبرداری می شوند

۱-۷- وسایلی که مشتری نمی تواند تقاضای دریافت خدمات کند عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، مشروبات الکلی و بارهای حجیم مانند بسته‌های بزرگ.

۲-۷-موضوع و اشیا عکاسی تجاری نباید مربوط به موضوعات خاص علمی که نیاز به مراقبت های ویژه دارند باشد(مثلا آزمایشگاهی، پالایشگاهی، بیمارستانی و غیره) و به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانه سازنده تعیین شده باشد.

۳-۷- موضوع و شیئ غیر متعارف، چیزی است که یک فرد نمی تواند به تنهایی جابجا کند و نیاز است که بالابرهای مکانیکی کمک گرفته شود. کاربر عکاس/فیلمبردار تعهدی به جابجایی اینگونه وسایل ندارد و این مسئولیت با خود مشتریان است.

۴-۷- انتقال، امانت گیری و قرض بار و کالا، بدون حضور مشتری (مالک کالا) توسط کاربر سه در چهار ممنوع است و کاربر حق دریافت کالا را نخواهد داشت. در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و سه در چهار حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.

۵-۷- در هر صورت عکاس/فیلمبردار مجاز به عدم پذیرش بار، کالا، محصول یا اشیا مورد نیاز عکاسی/فیلمبرداری مشتریان به شرح فوق می‌باشد. در صورتی که در ابتدای عکاسی/فیلمبرداری، عکاس/فیلمبردار از محتویات محصول اطلاع نداشته باشد و در حین عکاسی/فیلمبرداری نسبت به محتویات آن اطلاع پیدا کند، در حین عکاسی/فیلمبرداری مجاز به قطع و لغو عکاسی/فیلمبرداری می باشد. در این صورت عکاس/فیلمبردار مکلف به اعلام گزارش فوری موضوع به سه در چهار و مراجع انتظامی می باشد.

ماده ۸ – موارد فنی

۱-۸- کاربر اعم از مشتری و یا عکاس/فیلمبردار حق ندارد هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزار سه در چهار شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیتهای مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

۲-۸-کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات سه در چهار را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار سه در چهار یا در روش ارائۀ خدمات سه در چهار تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۳-۸- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کند.

۴-۸- کاربر مشتری و یا عکاس /فیلمبردارحق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ سه در چهار یا سامانه‌های مرتبط با سه در چهار انجام دهد.

ماده ۹ – محتوای تولید شده توسط کاربران

سه در چهار ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌ مرتبط به سه در چهار کاربران این حق را به سه در چهار می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین سه در چهار مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.

ماده ۱۰ – قطع خدمات

سه در چهار در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (عکاس/فیلمبردار یا مشتری) می‌تواند برای سه در چهار یا سایر مشتریان یا عکاسان/فیلمبرداران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات سه در چهار را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

۱۱ – توافق از راه دور

۱-۱۱- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به سه در چهار، از طریق سامانه سه در چهار بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

۲-۱۱- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر اعم از مشتری و یا عکاس/فیلمبردار برعهدۀ کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

۳-۱۱- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیامه‌ای صادره از طرف سه در چهار به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

۴-۱۱- کاربر مشتری و یا عکاس/فیلمبردار با عضویت در خدمات سه در چهار قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.